UNGUENTUM UNDECYLENICUM

Kategoria produktu: Dermatologia

Producent: Chema-Elektromet

Dostępne opakowanie

Tuba zawierająca 30 g maści.

Zgodnie z art. 68, pkt. 1 Ustawy z dnia 6.12.2001r. Prawo Farmaceutyczne (Dz.U. 2001 Nr 126, poz. 1381) obrót detaliczny produktami leczniczymi mogą prowadzić apteki ogólnodostępne. Zapraszamy do aptek.

Wskazania

Miejscowe leczenie grzybicy skóry pachwin, stóp, dłoni, głowy, powierzchniowych postaci grzybicy strzygącej, łupieżu pstrego. Preparat stosowany zapobiegawczo i leczniczo.

Skład

1 g maści zawiera 50 mg kwasu undecylenowego (Acidum undecylenicum) i 200 mg cynku undecylenianu (Zinci undecylenas). Substancje pomocnicze o znanym działaniu: parahydroksybenzoesan metylu (E 218) i parahydroksybenzoesan etylu (E 214).

Postać

Maść. Jednorodna kremowa masa o charakterystycznym zapachu.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Pliki do pobrania

Unguentum Undecylenicum - ulotka audio

Zapytaj o produkt

Zobacz również dermatologia

UNGUENTUM NEOMYCINI saszetki
UNGUENTUM NEOMYCINI saszetki

Neomycini sulfas, 5 mg/g, maść

DETREOMYCYNA 2%
DETREOMYCYNA 2%

Chloramphenicolum, 20 mg/g, maść

MULTIBIOTIC® saszetki
MULTIBIOTIC® saszetki

(Neomycini sulfas + Bacitracinum zincum + Polymyxini B sulfas), (5 mg + 10 mg + 0,833 mg)/g, maść

FUSACID® H
FUSACID® H

(Acidum fusidicum + Hydrocortisoni acetas)

Strefa wiedzy

Zdrowe szkliwo i mocne zęby! Strategie walki z demineralizacją
Zdrowe szkliwo i mocne zęby! Strategie walki z demineralizacją
Szkliwo zębów jest najtwardszą tkanką w ciele człowieka, ale nawet ono może ulegać stopniowemu niszczeniu. Czynniki takie jak nieprawidłowa higiena jamy ustnej, nieodpowiednia dieta czy działanie kwasów mogą prowadzić do jego demineralizacji. Wczesne etapy tego procesu, które objawiają się utratą minerałów z tkanki szkliwa, mogą zostać skutecznie zatrzymane dzięki odpowiednim zabiegom stomatologicznym lub regularnym stosowaniu produktów wspierających remineralizację. Do takich produktów należą proszek z hydroksyapatytem do codziennej pielęgnacji zębów Biochem oraz żel do pielęgnacji zębów Haxyl, które mogą znacząco przyczynić się do wzmocnienia szkliwa i ochrony zębów przed dalszą demineralizacją. Stosowanie tych produktów wspomaga również utrzymanie zdrowia jamy ustnej i może zapobiegać rozwojowi próchnicy.
Czy diastema to wyłącznie defekt estetyczny?
Czy diastema to wyłącznie defekt estetyczny?
Nawet jeśli nie każdy z Państwa spotkał się z terminem "diastema", to z pewnością kiedykolwiek widział ją na własne oczy. Diastema to nic innego jak charakterystyczna przerwa pomiędzy jedynkami, która przez jednych uważana jest za defekt kosmetyczny, podczas gdy inni traktują ją jako niezwykle atrakcyjny atut i cechę charakterystyczną wyglądu. Niektóre osoby doskonale nam znane ze świata show-biznesu wręcz uczyniły z posiadanej diastemy swój znak rozpoznawczy, który dodaje im uroku i charakteru. Warto jednak wiedzieć, że diastema to nie tylko kwestia estetyczna, ale czasami także problem stomatologiczny, ortodontyczny lub/i logopedyczny kwalifikujący się do leczenia. W jakich sytuacjach usunięcie diastemy stanowi konieczność? Kiedy z kolei można uczynić z niej swój atut i nieodłączny element wyglądu?
Czy ból po leczeniu kanałowym jest normalny?
Czy ból po leczeniu kanałowym jest normalny?
Leczenie kanałowe stanowi często jedyną szansę na ocalenie zęba, który uległ poważnym uszkodzeniom na skutek infekcji. Chociaż wielu pacjentów odczuwa ulgę po zakończeniu zabiegu, niektórzy mogą skarżyć się na ból lub dyskomfort przez kilka następnych dni po wizycie u stomatologa. Czy jednak taki ból jest normalnym zjawiskiem, czy może powinien wzbudzić nasze obawy? Ważne jest, aby zrozumieć, że czasowe dolegliwości mogą być naturalną częścią procesu gojenia, ale istnieją sytuacje, gdy konieczna jest dodatkowa konsultacja medyczna. W dalszej części niniejszego artykułu wyjaśniamy, jakie objawy po leczeniu kanałowym powinny nas zaniepokoić i kiedy powrót do dentysty jest konieczny.
Żel Aftident – sposób na afty, pleśniawki i urazy w jamie ustnej
Żel Aftident – sposób na afty, pleśniawki i urazy w jamie ustnej
Pleśniawki, afty oraz urazy mechaniczne w jamie ustnej kojarzymy z odczuwanym bólem i dyskomfortem utrudniającym codzienne czynności, takie jak mówienie czy jedzenie. Specjalnie z myślą o tych dokuczliwych dolegliwościach występujących w obrębie jamy ustnej opracowaliśmy żel do pielęgnacji błon śluzowych jamy ustnej Aftident®, który wspiera proces regeneracji uszkodzonych tkanek, przyspiesza ich gojenie oraz skutecznie łagodzi objawy aft, pleśniawek i urazów mechanicznych. Czym wyróżnia się ta nowość w naszej ofercie? Kiedy warto zastosować żel Aftident® i w jaki sposób należy to robić? Praktyczne wskazówki na ten temat znajdą Państwo w niniejszym artykule.
Asystent AI
W czym mogę Ci pomóc?