Chwilowo niedostępny

HA BIOCER GRANULE

Kategoria produktu: Stomatologia i Endodoncja

Producent: Chema-Elektromet
Syntetyczny hydroksyapatyt

Dostępne opakowanie

Opakowanie jednostkowe zawiera jedną ampułkę szklaną z jałowym wyrobem – 650 mg.

Zastosowanie

HA Biocer granule stosuje się przede wszystkim jako materiał wszczepowy w leczeniu ubytków kostnych:

  1. Periodontologia:
  • wypełnianie ubytków tworzących się w przebiegu zapalenia przyzębia (kieszonki kostne) lub zapalenia okołowszczepowego (periimplantitis),
  • wypełnianie ubytków wytworzonych w wyniku resorpcji korzeni zębów, w celu zahamowania procesów resorpcyjnych.
  1. Chirurgia stomatologiczna:
  • wypełnianie ubytków po resekcji wierzchołków korzeni, po usunięciu ziarniniaków okołowierzchołkowych oraz torbieli korzeniowych,
  • wypełnianie ubytków po radektomii, hemisekcji lub ekstrakcji zębów, w tym usunięciu zębów zatrzymanych, w celu przyspieszenia gojenia się powstałych ubytków i/lub utrzymania odpowiedniej wysokości wyrostka zębodołowego,
  • wypełnianie ubytków powstałych po złamaniach korzeni zębów z przemieszczeniem, w wyniku urazu i wtórnego zapalenia.
  1. Chirurgia twarzoczaszki:
  • wypełnianie ubytków po usuniętych torbielach, guzach niezłośliwych,
  • w leczeniu ubytków pourazowych, po usunięciu ciała obcego.
  1. Ortopedia:
  • wypełnianie ubytków powstałych w wyniku urazów lub usunięcia zmian zwyrodnieniowych w obrębie kości.

 

Wypełnienie ubytku kostnego preparatem HA Biocer granule daje następujące korzyści:

  • zabezpiecza przed wypłukaniem skrzepu i wtórnym zakażeniem pustego ubytku,
  • utrzymuje potrzebną wysokość poziomu kości,
  • stwarza korzystne warunki szybkiego wypełniania się ubytku tkanką kostną lub kościopodobną.

Sposób postępowania z wyrobem

Ubytek kostny, przed implantacją materiału, powinien być odpowiednio przygotowany, zgodnie z zasadami przyjętymi w chirurgii kostnej. Materiał nie powinien być wprowadzony w nadmiarze, a rana po jego zdeponowaniu winna być oczyszczona z wolnych drobin. Przed wprowadzeniem do ubytku materiał należy zmieszać z solą fizjologiczną, krwią lub płytkami krwi pacjenta. Po wprowadzeniu preparat powinien być lekko wciśnięty i sięgać do dna ubytku. Należy wprowadzić taką ilość materiału do ubytku kostnego, aby go wypełnić i łatwo pokryć płatem śluzówkowo – okostnowym lub najpierw błoną zaporową, a potem płatem. Nadmiar materiału, wprowadzonego do ubytku, utrudnia lub nawet uniemożliwia dobre pokrycie go płatem. Szczelne przyszycie płata uniemożliwia wydostawanie się z ubytku kostnego, między szwami, pojedynczych granulek. W leczeniu pooperacyjnym należy stosować odciążenie miejsc implantacyjnych.

Opis działania

HA Biocer jest syntetycznym materiałem ceramicznym o wzorze chemicznym Ca10(PO4)6(OH)2, odpowiadającym chemicznie i mineralogicznie (pod względem składu fazowego) naturalnemu, nieorganicznemu składnikowi kości i zębów, tzw. apatytowi kostnemu. Wykazuje zgodność biologiczną z tkankami zębów i kości oraz z tkankami miękkimi żywego organizmu. W warunkach żywego organizmu podlega jedynie w minimalnym stopniu biodegradacji i uznawany jest za materiał praktycznie nieresorbowalny. Umożliwia aktywne połączenie i przerastanie tkanką kostną. Wytworzone zamocowanie biologiczne warunkuje stabilność implantów i chroni je przed obluzowaniem, czy ewentualnym wydzieleniem z ubytku.

HA Biocer wytwarzany jest w postaci granul o rozmiarach od 0,5 do 1,6 mm.

Warunki przechowywania

Przechowywać w miejscu suchym. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Przechowywać w temperaturze od 5ºC do 25ºC.

 

Każdy poważny incydent związany z wyrobem należy zgłosić producentowi i właściwemu organowi (Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych).

 

ZAKTUALIZOWANO: 02.2022

Zapytaj o produkt

Zobacz również stomatologia i endodoncja

OXYDENTIN
41,42 PLN
WYTRAWIACZ
20,36 PLN
FORMOKREZOL
25,58 PLN
CARIDENT®
CARIDENT®

(Framycetini sulfas + Papainum + Natrii benzoas), (100 mg + 150 mg + 80 mg)/g, maść

Strefa wiedzy

Zastosowanie stałych i ruchomych aparatów na zęby
Zastosowanie stałych i ruchomych aparatów na zęby
Nieprawidłowości w ułożeniu zębów to problem, z którym boryka się wiele osób w różnym wieku. Ortodoncja, dążąc do korekcji takich wad, proponuje różnorodne metody leczenia, wśród których wyróżniają się aparaty na zęby. Główny podział aparatów ortodontycznych obejmuje ruchome oraz stałe, a każdy z nich dostosowany jest do określonych potrzeb i sytuacji pacjentów, jak również stopnia zaawansowania i rodzaju nieprawidłowości zębowych. W niniejszym artykule omówimy kluczowe różnice między tymi dwoma typami aparatów ortodontycznych wraz z ich zaletami i wadami, co ułatwi wybór najodpowiedniejszego rozwiązania - zależnie od indywidualnej sytuacji i stanu uzębienia pacjenta.
Zęby dziewiątki – co warto o nich wiedzieć?
Zęby dziewiątki – co warto o nich wiedzieć?
Raczej każdy z Państwa słyszał wiele mitów i faktów na temat ósemek, czyli tak zwanych "zębów mądrości". Stanowią one pozostałość po naszych przodkach i wcale nie są nam potrzebne podczas codziennego funkcjonowania, a w większości przypadkach wiążą się nawet z nieprawidłowym ułożeniem, przez co kwalifikują się do ekstrakcji (zabiegu usunięcia zęba z zębodołu). Jak się jednak okazuje, ósemki nie są jedynymi możliwymi zębami nadliczbowymi. Zdarza się, że u niektórych osób wyrzynają się również dziewiąte zęby, które są potocznie nazywane "zębami głupoty". Czym się one charakteryzują i jakie objawy im towarzyszą? Jak wygląda ich diagnostyka i leczenie? Czy ekstrakcja zębów dziewiątek stanowi konieczność? Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej na ten temat, serdecznie zapraszamy do lektury dalszej części niniejszego artykułu.
Stomatologia dla seniorów – specjalne potrzeby i rozwiązania
Stomatologia dla seniorów – specjalne potrzeby i rozwiązania
Stomatologia to dziedzina medycyny, która odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia ogólnego, szczególnie w przypadku osób starszych. Zdrowie jamy ustnej jest nierozerwalnie związane z ogólnym stanem zdrowia, a zaniedbania w tej sferze mogą prowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych. Seniorzy mają specyficzne potrzeby stomatologiczne wynikające z naturalnego procesu starzenia się oraz chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca czy osteoporoza. W niniejszym artykule omawiamy te potrzeby oraz przedstawiamy nowoczesne rozwiązania, które mogą poprawić jakość życia seniorów poprzez dbałość o zdrowie jamy ustnej.
Jak wygląda wizyta kontrolna u dentysty?
Jak wygląda wizyta kontrolna u dentysty?
Spora grupa Polaków unika wizyt w gabinecie stomatologicznym aż do momentu, gdy ból zęba staje się nie do zniesienia. Nie jest to jednak dobry nawyk, ponieważ wiąże się z wieloma negatywnymi konsekwencjami. Im później zostanie wykryta próchnica lub choroba przyzębia, tym bardziej skomplikowanego, inwazyjnego i kosztowniejszego leczenia wymaga. Z tego właśnie powodu warto wdrożyć do swojej rutyny wykonywanie przeglądów stomatologicznych raz na sześć miesięcy, co stanowi jeden z podstawowych elementów profilaktyki chorób zębów oraz całej jamy ustnej. Wizyt kontrolnych w gabinecie stomatologicznym nie trzeba się obawiać, ponieważ służą one przede wszystkim wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości pacjenta, szczegółowemu zbadaniu jego stanu uzębienia oraz w razie potrzeby wykonaniu bezbolesnych zabiegów higienizacji. Jak dokładniej przebiega przegląd dentystyczny? Co powinni Państwo wiedzieć o tym rodzaju wizyt u stomatologa?
Asystent AI
W czym mogę Ci pomóc?