
FLUORMEX® PŁYN
Kategoria produktu: Stomatologia i Endodoncja
Producent: Chema-ElektrometDostępne opakowanie
Butelka zawierająca 50 g płynu stomatologicznego.
O produkcie
Zobacz również stomatologia i endodoncja
Strefa wiedzy

Kąpiele podchlorynowe w walce z AZS
Przez wielu nazywana jest chorobą cywilizacyjną XXI wieku. W ostatnich latach dotyka coraz więcej osób. Nawet 10-krotnie częściej występuje u dzieci niż w grupie dorosłych. To schorzenie zazwyczaj rozpoczyna się w okresie wczesnego dzieciństwa. Charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym skóry, któremu towarzyszy świąd. Atopowe zapalenie skóry to najpopularniejsza choroba o podłożu alergicznym, niezwykle trudna w leczeniu. Jedną z najskuteczniejszych metod łagodzenia objawów AZS jest kąpiel podchlorynowa.

Przyczyny plam na zębach i sposoby im zapobiegania
Plamy na zębach mogą wpłynąć nie tylko na estetykę naszego uśmiechu, ale również mogą sygnalizować potencjalne problemy zdrowotne w obrębie całej jamy ustnej. Zrozumienie przyczyn ich powstawania oraz wdrożenie skutecznych metod zapobiegania może pomóc w zachowaniu zdrowych i białych zębów. W niniejszym artykule przyjrzymy się najczęstszym przyczynom powstawania plam na powierzchni zębów oraz omówimy strategie, które mogą skutecznie ograniczyć ich występowanie lub nawet całkowicie je eliminować. Serdecznie zapraszamy do bliższego zapoznania się z opracowanym przez nas przewodnikiem!

Dlaczego po wybielaniu zębów może pojawiać się ból?
Współcześnie zwiększa się świadomość społeczna odnośnie znaczenia zdrowia jamy ustnej. Dla wielu osób niezmiernie ważna jest także estetyka uśmiechu, który stanowi niejako wizytówkę każdego człowieka. Z tego powodu zabieg wybielania zębów zyskuje w obecnych czasach coraz większą popularność. Usuwa on znajdujące się na nich przebarwienia i rozjaśnia zęby. Wybielanie zębów jest jednak kojarzone z możliwością wystąpienia efektów ubocznych, jakim są dokuczliwe dolegliwości bólowe. Dlaczego zęby stają się nadwrażliwe po wykonaniu zabiegu wybielania? Jak radzić sobie z tym problemem?

Jak rozpoznać objawy infekcji pochodzenia zębowego?
Infekcje pochodzenia zębowego stanowią jedno z najczęstszych wyzwań, z którymi boryka się współczesna stomatologia. Mimo że początkowe objawy mogą wydawać się niegroźne, nieleczona infekcja może przynieść poważne konsekwencje dla zdrowia jamy ustnej i ogólnoustrojowego. Warto więc znać sygnały alarmowe, które powinny skłonić nas do niezwłocznej wizyty u dentysty, zanim problemy zdrowotne staną się długotrwałe. W dalszej części niniejszego artykułu przyglądamy się bliżej tym objawom, które mogą wskazywać na infekcję zębopochodną, aby lepiej zrozumieć, kiedy nasze zdrowie może być zagrożone.
Zostałeś zapisany do newslettera